Pielgrzymka do Portugalii i Hiszpanii

13 maja 2019

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA PIELGRZYMKĘ DO PORTUGALII I HISZPANII

OD DNIA :13.09.2019R.-20.09.2019R. (8 DNI )-SAMOLOTEM !!!

(LIZBONA - PORTO - BRAGA - SANTIAGO DE COMPOSTELLA -  COIMBRA - FATIMA -BATALHA - TOMAR- SINTRA -OBIDOS -NAZAREDZIEŃ )

DZIEŃ I:

Spotkanie na lotnisku, wylot. Przylot do Lizbony. przejazd do Fatimy, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Dla chętnych udział w Procesji Różańcowej.

DZIEŃ II :

Śniadanie, uczestnictwo w Drodze Krzyżowej, wijącej się wśród gajów oliwnych i zagajników eukaliptusowych. Droga ta prowadzi trasą, którą dzieci pokonywały do Cova da Iria. Wizyta w Aljustrel, gdzie znajdują się domy pastuszków. Powrót  do Sanktuarium i miejsca objawień w Fatimie, podczas których Matka Boska przekazała dzieciom trzy tajemnice fatimskie. Nawiedzimy Kaplicę Objawień - "serce" sanktuarium, Bazylikę Matki Boskiej Różańcowej z grobami siostry Łucji oraz świętych Franciszka i Hiacynty, Bazylikę Trójcy Świętej, zobaczymy pomnik Jana Pawła II. Czas wolny, obiadokolacja. Udział w Procesji Światła, nocleg.

DZIEŃ III:

Śniadanie. Przejazd do Batalha, gdzie znajduje się klasztor będący jednym z najwspanialszych przykładów architektury i sztuki gotyku w Portugalii. W roku 1983 wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO. Budowę zespołu klasztornego zainicjował król Jan I, w podzięce za pomoc Matki Boskiej i zwycięstwo w bitwie pod Aljubarrotą. Przejazd do miejscowości Tomar, gdzie znajduje się klasztor Rycerzy Chrystusa-zabytek wpisany na światowa listę dziedzictwa Unesco. Przejazd

do malowniczej wioski rybackiej Nazare, której nazwa pochodzi od figury Matki Boskiej, którą do miasta w IV wieku przywiózł pewien mnich. Spacer po miejscowości. Powrót do Fatimy. Czas wolny. Obiadokolacja. Udział w Procesji Światła. Nocleg.

DZIEŃ IV:

Śniadanie. Przejazd do Porto. Zwiedzanie m.in.: Most Ponte Dom Luís, Nadbrzeże Cais da Ribeira będąca jedną z najbardziej malowniczych części miasta (w 1996 Cais de Ribeira zostało wpisane na listę Światowego dziedzictwa UNESCO), XIX w.

Neoklasycystyczny Palacio da Bolsa , XV w. Kościół św. Franciszka (Igreja de São Francisco). Degustacja Porto w jednej z lokalnych

piwnic .Przejazd w okolice Bragi. Nawiedzenie sanktuarium Igreja Bom Jesus do Monte (Kościół Dobrego Jezusa z Góry) do którego prowadzi 116 metrowych schodów. Przejazd do Santiago de Compostela. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ V:

Śniadanie ,pobyt w Santiago de Compostella ,udział we mszy św. pielgrzymiej ( msza międzynarodowa)na koniec której uruchamiane jest Botafumario -ogromne kadzidło, obsługiwane przez 8 mężczyzn .Przejazd do Coimbry. Zwiedzanie miasta uniwersyteckiego. W programie: starówka, kompleks uniwersytecki z barokową biblioteką imienia króla Jana V, Kościół Św. Krzyża (Igreja de Santa Cruz) gdzie znajdują się groby dwóch pierwszych królów Portugalii lub wizyta w Klasztorze Św. Klary (tzw. Nowy klasztor) ze srebrnym grobowcem królowej Izabeli. Przejazd do Fatimy, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ VI

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Obidos malowniczego miasteczka położone  na wzgórzu i zamkniętego w obrębie murów XVI wieku ,które każdorazowo otrzymywały w prezencie ślubnym małżonki królów portugalskich. Możliwość degustacji lokalnego trunku jakim jest wiśniówka. Przejazd do Sintry - zwiedzanie Palácio Nacional de Sintra  -fascynująca mieszanka gotyku, stylu manuelińskiego oraz mauretańskiego, który od roku 1995 wchodzi w skład krajobrazu kulturowego Sintry wpisanego na listę UNESCO. Przejazd na Cabo da Roca- najdalej wysuniętego na zachód punktu w Europie, przejazd do hotelu pod Lizboną, obiadokolacja ,nocleg.

DZIEŃ VII:

Śniadanie, całodzienne zwiedzanie stolicy Portugalii: W programie : wielokulturowa dzielnica Bairro Alto pełna restauracji, pubów, klubów, które nocną porą wypełniają się turystami i miejscowymi;  punkt widokowy Miradouro de Santa Catarina przy pomniku potwora Adamastora poety Luis de Camões; Chiado dzielnica muzeów, teatrów i kawiarni, plac Largo do Chiado, winda Elevador de Santa Justa zaprojektowana przez Raula Mesniera de Ponsarda (ucznia Gustava Eiffela), Largo do Carmo z ruinami klasztoru Karmelitów ; dzielnica Baixa z placem Rossio, gdzie inkwizycja realizowała publiczne egzekucje (na palcu widnieje mozaika upamiętniająca "goździkową rewolucję"), Teatr Narodowy Marii II, Praca do Comercio z łukiem triumfalnym; dzielnica Alfama z zamkiem św. Jerzego, spacer malowniczymi uliczkami ,katedra Se z charakterystycznymi dwiema wieżami i piękną rozetą i kościół

św . Antoniego. Powrót do hotelu, obiadokolacja ,nocleg.

DZIEŃ VIII:

Śniadanie, przejazd do Sanktuarium Chrystusa Króla, przejazd do dzielnicy Belem -Wieża Bellem, Pomnik Odkrywców ,Klasztor  i Kościół Hieronimitów, przejazd na lotnisko, wylot do Warszawy.

CENA : 3950 ZŁ + 95 Euro ( NIE MA KOSZTÓW UKRYTYCH !!!!)

ZAPISY : IZABELA ŻEBROWSKA TEL : 608-111-122

Pielgrzymka organizowana przy współpracy biura turystycznego -Pielgrzymuj.pl

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA ZE WZGLĘDU NA BILETY LOTNICZE !!!